TOLON
Ana Sayfa >

C. Burak Türkeri


Maxx Royal Oteli Genel Müdürü

"Otellerin en önemli yatırımlarından olan tüm tekstil ürünlerinin, otel misafir ve personel kıyafetlerinin yıkanması, kuru temizleme, ütü hizmetlerinin verilmesi ve neticesinde yatırımcı ve misafir memnuniyeti sağlanması otel çamaşırhane servislerinin verdiği kaliteli hizmetlere bağlıdır. Çamaşırhane hizmetlerinin oluşumdaki yeri oldukça belirgin ve hassas bir konudur. Temizlik, hijyen, elektrik, su, personel ve kimyasal tasarrufu, sürekli işleyen, teknik servis hizmetlerinde aksama yaşamadan devamlılığı sağlayan bir çamaşırhane teçhizat makine düzeni otel housekeeping departmanımızın olmazsa olmaz işleyişlerinden birisidir. Tolon makine; bu aşamada Maxx Royal organizasyonunda çamaşırhane hizmetleri olarak cazip koşullarda bizlere hizmetini sunmuş, yatırımlarımızın korunması, beklenilen ve istenilen düzeyde servisini vermektedir. Tolon, tesislerin yapım ve işletme aşamalarında çamaşırhane yatırımları ciddi boyutlarda bir maliyet söz konusu oluşturduğundan bir çok hizmet sektöründe tercih edilen önemli bir markadır. Kaldı ki, işletmenin sonraki süreçlerinde de verdiği teknik servis desteğiyle de başarılı. Kısacası, kendini ispatlamış her geçen gün yenilenen Tolon Makine’nin ekonomik ve akılcı çözümlerinden Maxx Royal olarak memnunuz. "

Kutluhan Usta


Pak Yıkama Genel Müdürü

Tolon Makine’nin değişen, gelişen yüzünü çok seviyoruz. Makine satmış olmak için makine satmıyorlar, sürekli bir devinim içerisinde daha iyiyi, daha güveniliri, daha moderni araştırıyor, geliştiriyorlar. Hızlı bir şekilde dünyadaki rakiplerini teknoloji anlamında yakaladıklarını hatta geçtiklerini görüyoruz, gurur duyuyoruz. Türk imalat sanayisini elinden geldiğince desteklemek isteyen bir firma olarak mümkün olan her segmentte Tolon tercih etmeye özen gösteriyoruz.

İkbal Yiğitalp Atik


Yiğitalp Laundry - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Makina parkurumuzun tamamını sektörün önde gelen firmaları olan Jensen ve Tolon Makina oluşturmaktadır. Hizmet sektörüne hizmet ettiğimiz için bu işte en önemli unsurlardan biri olan makinelarda partnerlerimizi seçerken çok dikkatli olmaya özen gösterdik ve en doğru tercih olarak Tolon firması ile çalıştık. Kendini her zaman yenileyen, dürüst, çalışkan, 7/24 teknik hizmet ve destek veren bir firma ile çalıştığımız için çok doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyorum.

Selim Özgörkey


Özgörkey Laundry Tesis Sahibi - 80Ton/Gün

Tolon Makine yaklaşık 70 yıllık tecrübeye sahip bir firma. Bu tecrübesini, ithal ettiği makinelerde de başarıyla değerlendirdiklerini görüyorum. Kendi kulvarlarında gerçek bir sinerji yarattılar. Özellikle ithal ettikleri makineleri çok iyi tanıyorlar. Öyle ki kendileri de aynı makineleri imal edebilecek noktaya geldiler. Bu da kaliteli servisi beraberinde getiriyor. Tolon’un çözüm odaklı yaklaşımlarını, hızlı sorun çözme yeteneklerini başarılı buluyorum. Bunun da kaynağı yine makineleri çok iyi tanımaları elbette. Kendi makinelerini geliştirmelerinde dışarıdan aldıkları know-how’ların da etkisi büyük. Onlar da son dönemde çok gelişti ve problemsiz bir şekilde sürece katkıda bulunuyorlar.

Kemal Taş


Royal Wings Hotel Sahibi

Tolon’un makinelerini kullanıyoruz, şu ana kadar hem ticari anlamda hem iletişim anlamında hiçbir sıkıntı yaşamadık. Hatta bu konuyla ilgili yaptığımız sohbetlerde de hep şunu vurgulamışımdır, herkes makine üretir. Ama önemli olan, satış sonrası müşteri ilişkilerini iyi yönetmek ve ürün takiplerini aksatmamaktır. Bunu da Tolon’un başarıyla yaptığını düşünüyorum. Firmayla 1998 yılından beridir çalışıyorum. En az bizim kadar onlar da makinelerimize hakimler. Bu, benim için önemli bir tercih sebebi.

Ahmet Demirci


Emirhan Hotel Sahibi

1950’lerde dedemin işlettiği, bir mağazamız vardı. Orada Tolon’un tamburlu, ev tipi çamaşır makineleri satılıyor. Dedemin işi bırakmasından sonra aynı görevi babam üstlenmeye başlıyor. Sonra Antalya’ya geliyoruz. 1986’da Antalya’da otelciliğe başladığımızda çamaşırhane de kuruyoruz. Ve o dönem Tolon’un çamaşırhane yaptığını öğreniyoruz ve tüm ekipmanlarımızı Tolon’dan alıyoruz. Babamla birlikte ben de şu an işin başındayım. Ve yine Tolon kullanıyoruz. Hatta bu sene büyük bir çamaşırhane kuracağız, yine Tolon’dan teklif alıyoruz. Oğlum şu an 24 yaşında ve okulu yeni bitirdi. O da işin başında. Anlayacağınız, dede, oğul, torun, torun olmak üzere biz 4 kuşaktır Tolon makine ile çalışyoruz.

Hacı Osman Üçdan


Granada Resort Hotel Tesis Sahibi

Tolon’dan çok memnunum. Çünkü 1.5 yıldır makinelerimiz hiç sorunsuz çalışıyor. Firmanın fiyat politikaları biz işletmeler için oldukça cazip imkanlar sunuyor. Aynı şekilde servis fiyatları da çok uygun. Bu, bizim için önemli bir kriter. Çünkü satın alma sürecinden sonraki servis fiyatları genelde pahalı oluyor. Kendileri ile çalışmaktan son derce memnunuz ve herkese tavsiye ederim.

Ufuk Cömertoğlu


Delphin Palace Hotel Tesis Sahibi

En son Tolon’dan satın aldığımız yıkama ve kurutma makinelerinden çok memnunuz. Firma her geçen gün kendini yeniliyor. Bu, hem ülkemiz hem de biz işletmeler için son derece gurur verici. Delphin Palace Hotel olarak, Tolon Makine’den fazlasıyla memnun olduğumuzu söyleyebilirim.

Gökhan Aydoğan


Özgörkey Laundry Fabrika Müdürü

Tolon Makine, özellikle son 4-5 yılda ciddi bir atak yaptı. Kendini sürekli geliştiren, Ar-Ge’si güçlü ve başarılı işlere imzasını koymuş bir firma. Hatta diğer dış tedarikçi firmaların da önüne geçtiğini söyleyebilirim. Özellikle havlu katlama makinesi ve yeni çıkan yıkama, konvansiyonel çamaşır makinelerindeki başarı oranları çok yüksek. Firmanın sunduğu makineler hem mekaniksel hem elektroniksel anlamda çok ciddi bir başarı elde etti, kendilerini tebrik ediyorum.

Feyzi Kaya


Arı Kaya Laundry Tesis Sahibi - 20Ton/Gün

Tolon, bir makine satıcısından çok, bizlere çamaşırhane danışmanı hizmeti veriyor. Olası ihtiyaçlarımızda ne tür bir optimizasyon sağlamamız gerektiği konusunda bize destekleri sonsuz. Yine aynı şekilde kapasite artırımlarımızda da ne tür makinelere öncelik vermemiz konusunda yol göstericiler. Desteklerinden son derece memnunuz.

Ogün Dalkılıç


Efecan Laundry Tesis Sahibi - 25Ton/Gün

Tolon, piyasada verdiği sözü tutan bir firma olarak öne çıkıyor. Makine sevkiyatlarını zamanında yapması, servis hizmetlerini zamanında üstlenmesi firma için artı bir değer. Bu yüzden de Tolon Makine’yi çok başarılı buluyorum.

Şerife Ceylan


Sherwood Breezes Hotel - Çamaşırhane Şefi

Bu yıl ilk kez Tolon’la çalıştık. Bizim şu anda 2 adet 110’luk, 1 adet 60’lık yıkama makinemiz, kurutma makinelerimiz ve havlu katlama makinemiz mevcut. Hepsinden de iyi performans aldık. Bununla beraber firmanın servis hizmetleri dört dörtlük. Satın alma sonrasında da hep yanımızdalar. Ürünlerinin takiplerini başarılı bir şekilde sürdürüyorlar.

Hüseyin Ateş


Çivit Laundry Fabrika Müdürü

18 yıldır Tolon Makine’lerini kullanmaktayız. Çok da memnunuz.