1937'den beri fark yaratıyoruz...

TOLON 1937 yılından bu yana tam otomatik endüstriyel çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri, ütü ve havlu katlama makineleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. TOLON, JENSEN-GROUP markası ile, profesyonel çamaşırhane sektöründe lider pazar payına sahip, en yenilikçi, tek başına kullanılabilen çamaşırhane ekipmanları üreticisidir. TOLON, 2016 yılından bu yana JENSEN-GROUP’un resmi ortağıdır.

1937 yılında kuruluşuyla yerel pazar lideri olan TOLON, bugün OPL ve jetonlu makinelerde küresel bir marka olmuştur.

TOLON’un başarısı sayesinde, müşterilerimize, yenilikçi çözümler ve hizmetlerle yardım ederek onlar için sürekli en iyi değerleri yaratabilmek adına global bir dağıtım ve satış sistemi inşa ediyoruz.

Tolon, İzmir, Türkiye’deki üretim tesisinden tüm dünyaya ekipman ihraç etmektedir ve Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Doğu’da satış ve destek ofisleri bulunmaktadır.

Tolon, deneyimli satış ekibi, satış sonrası ağı, servis departmanı ve yurt içi / yurt dışı temsilcileri ile dünya çapında bir dağıtım ağı ile temsil edilmektedir.

Son teknoloji ürünü ekipmanların tamamı, özellikle otel çamaşırhaneleri, ticari çamaşırhaneler, hastahane çamaşırhaneleri ve diğer OPL ve jetonlu uygulamalar gibi farklı pazar segmentlerindeki zorlu çalışma ortamlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Fabrikamızda küçük bir gezintiye ne dersiniz?