İYİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI VE YÜKSEK KALİTELİ HİZMET

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren St. Joris Tekstil Servisi, müşterilerine kalite ve yenilik sunmaya odaklanmıştır. Her dört yılda bir çamaşır makinelerini değiştiren bu Belçika merkezli çamaşırhanenin ortak olarak neden Tolon’u seçmeye devam ettiğini öğrenin.

1962 yılında kurulan St. Joris Textile Service (St. Joris), 180 işçi çalıştıran, Belçika merkezli, endüstriyel çamaşırhane işiyle iştigal eden bir kuruluştur. Hastahaneler, yaşlı bakım evleri, fabrika ve diğer kamu sektörleri için firma binasında çamaşırhane (OPL) hizmeti sunmaktadır ve günlük 40 ton çamaşır hacmine sahiptir.

St. Joris müşterilerine kalite ve yenilik sunmayı amaçlamakta ve bu amaçla da kullanıdığı makineleri her dört yılda bir yenilemektedir. 2015 yılında firma çamaşır ve kurutma makinelerini değiştirmeye karar verdiğinde, Tolon distribütörü Washtech, kendileri ile irtibata geçmiş ve Tolon’a bir şand vermelerini istemiştir. St. Joris Teknik departman müdürü Gino Marroccoli, bu olayı şöyle anlatıyor:

“Tolon markasını daha önce duymuştuk ama ne firma ne de ürünleri ile ilgili çok fikir sahibi değildik. O yüzden de başlangıçta biraz şüpheci davrandık. Türkiye’den gelen marka ve ürünlerin düşük kalite olduğuna dair bir algı söz konusu olduğu için Tolon ürünlerini denemek konusunda kararsızdık.”

Testler yapıldı

Washtech ile yapılan birkaç görüşmeden sonra, St. Joris Tolon’a bir şans verip Tolon çözüm ve hizmetlerini teste tabi tuttu. St. Joris’de, makinelerin performansı ve servisin güvenilirliğini görmek için tüm yeni makineler altı aylık bir deneme süresine tabiidir. Deneme süresi için de makineler performans kriterlerini karşılamazsa başka bir çözüm arayışı başlatılır.

Bu deneme süresi boyunca St. Joris, Tolon makinelerinin, pazardaki tanınmış diğer markalarla aynı kalitede olduğundan emin değildi ama makineler tüm testleri başarı ile geçti. Bu konuda Gino şu yorumu yapıyor:

“Mak,nelerin Avrupa standartlarına uygun olduğunu ve diğer bilindik markalardan daha düşük kaliteli olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Tolon’u deneyerek doğru bir iş yaptık.”

Daha iyi çalışma koşulları

St. Joris’teki çamaşır makinesi operatörleri de Tolon’u şantiyede kullanma kararından memnunlar. Operatörlerden gelen ilk geri bildirimler olumluydu ve pek çok kişi kumandaların kullanımının kolay olduğu ve mevcut tüm programların ayrıntılı bir özetini gösterdiği yorumunu yaptı. Hata durumunda, operatörler hatayı düzeltme işleminin sorunsuz gerçekleştirilebildiğini söylüyorlar.

Büyük endüstriyel çamaşırhanelerde gerçekleşen tüm döngü, buhar ve temizlikten kaynaklanan gürültüye katlanmak biraz zor olabilir. Gino şu yorumu ekliyor:

“Bu Tolon çamaşır kurutma makineleri, kullandığımız önceki markaya kıyasla daha az gürültü yapıyor. Makineler, çalışanlarımız için daha sakin ve daha güzel bir çalışma ortamına yol açtı.”

İyi hizmet fark yaratır

İyi çalışma koşullarının yanı sıra, St. Joris gibi endüstriyel çamaşırhanelerin önceliği, makinelerin sürekli çalışmasının sağlanmasıdır. Servis teknisyenlerinin çalışma sahasına gelmesini gerektiren büyük çaplı teknik sorunlarda, hızla çözüm çok önemlidir. Gino bu konuda şunları söylüyor:

“Geçmişte sorunumuz kısa sürede çözülemezdi, veya bir cevap alana kadar günlerce beklerdik. Tolon’dan aldığımız servis hizmeti, dört yıl önceki markanın sağladığı hizmetten çok daha iyi.”

Dört yıllık yenileme zamanı geldiğinde St. Joris’in tekrar Tolon’u seçmesinin sebeplerinden birisi de bu oldu. Gino şöyle yorum yapıyor:

“Makineleri, normalde yaptığımız gibi başka bir marka ile yenileyebilirdik ama Tolon ile olan olumlu iş ortaklığımızı devam ettirmeyi tercih ettik. Tolon makinelerinin fiyat / kalite oranının da çok iyi olduğuna ikna olduk.”

St. Joris’in mevcut endüstriyel çamaşırhane kurulumu, aşağıdakiler dahil olmak üzere, en yeni Tolon çözümlerinden bazılarını içerir:

Yıkama makineleri
• 2 x TWE40
• 5 x TWE24

Çamaşır Kurutma Makineleri
• 6 x TTD60
• 4 x TTD20

Ortak olmak ister misiniz? Tolon, çamaşır makinesi çözümleri sektöründe mümkün olan en iyi ortak olmayı hedeflemektedir. Nasıl olduğunu öğrenmek için bugün bize ulaşın.

İLETİŞİM